Tuesday, September 15, 2009

“Found in Translation/Tõlkes Leitud“


Avamise pildid leiad siit


Kolmapäeval, 16. septembril avab Mäsu galerii Tallinnas uksed disaininäitusele “Found in Translation/Tõlkes Leitud“, mille ametlik "avamine" toimub Disainiööl, 25. septembril kell 19.00.

Tänapäeval on iga asi mingi teise asja tõlge. Millegipärast on see jätkuvalt huvitav.
/Andreas W/

See näitus on olemasolevate asjade ja ideede ümbermõtestamisest, uuel moel tõlgendamisest, mille tulemuseks on uued asjad ja ideed. Sealjuures ajendid “tõlkimiseks“ võivad olla väga erinevad. Näiteks on Janii Malki deviisist, kasutada asjade valmistamiseks vaid vana mittevajalikku, sündinud vanast pliidist ready-made-kapp, sarnaselt Anni Varmi energiasäästlikele iroonilistele valgustitele, mille puhul höögpirnid on vaid ornamendiks. Liisa Kuusiku kapp rehabiliteerib iganenud intarsiatehnikat, valades OP-kunsti looduslikku materjali, ning hoopis sürrealistlike juurtega on Malle Pärteli stiletokingast inspireeritud tugitool. Kõigi nende jt näitusel olevate asjade autorid on näinud asjades midagi erinevat nende algupärasest olemusest või funktsioonist.

MÄSU Galeriis 16.-27. septembril 2009. a.

Tööstuse 1
Avatud K-R 15-19, lisaks Disainiöö ajal L-P 15-19.
Näitusel osalevad Liisa Kuusik, Malle Pärtel, Janii Malki, Anni Varm, Marko Siimann, Elina Noomen, Kalev Järvik ja Martti Kalamees.

Ajakirjanduses Anni Varmi valgustid

No comments:

Post a Comment