Tuesday, January 5, 2010

Retrospektiivne näitus „Mööbium”Avamine 9.jaanuar 2010 kell: 17.00
Tartu Kõrgema kunstikooli mööbliosakonnas saab õppida mööblidisaini ja - restaureerimist. Selle näitusega jõuab vaatajateni restaureeritavate asjade hinge elu. Näitusel kohtab nii restaureeritud Viini arhitekti Koloman Moseri Söögitoa tooli, soomest massitoodanguna valminud kiiktooli kui ka mugavaid tugitoole meriheina polstriga ning veel palju põnevat. See näitus koondab endas vaid väheseid pärleid ja toob külastajani mööbli mitmekesisuse: vanast ja soliidsest kuni masstoodanguni. Tööd, mis on aja jooksul valminud TKK kooli seinte vahel, et ka vaatajad saaksid läbi käia selle imelise Mööbiumi.
Kõikide tööde juhendaja on meister Annes Hermann.
Restaureerijad: Merle Ambre, Karl Annus, Tanel Truumees, Pille Vilgota, Mari – Liis Vaks, Taavi Laar, Signe Milkov, Elina Noomen, Martin Petrov, Marko Siimann, Kaidi Tepaskind, Sakari Neuvonen, Andry Riiel, Malle Pärtel ja Kristiina Piirisild.
Tartu Kõrgem Kunstikool (TKK) on visuaalset keskkonda kujundavaid professionaalseid rakenduskunstnikke ja kultuuripärandit säilitavaid kunstnik-restauraatoreid koolitav multidistsiplinaarne rakenduskõrgkool, kus on võimalik omandada rakenduskõrgharidus audiovisuaalsete kunstide, disaini ja rakenduskunsti, konserveerimise ja restaureerimise ning vabade kunstide õppesuunal. Veel infot kooli kohta leiab aadressil: http://www.artcol.ee/
Näitus jääb avatuks 7.jaanuarist – 12.veebruarini 2010.

Näitus on killuke Tartus olnud Tartu Kõrgema Kunstikooli galeriis "Nooruse" järelkaja, vaata ka videolinki:
PILDID NÄITUSEST
Kontakti leiad siit

No comments:

Post a Comment