Friday, February 12, 2010AVAMISE PILDID:

Kolmapäeval 17.veebruar kell 18.00 avab Tartu Kõrgema kunstikooli maalingute osakond näituse "Juhtum 38 b"
Tulge avamisest osa saama!

NB! 24.veebruar on galerii"Mäsu" suletud, sellega seoses on võimalik kolmapäevase päeva asemel galeriisse näitust vaatama tulla laupäeval 27.veebruaril kella 15.00 - 19.00ni.


Tartu Kõrgema Kunstikooli maalingute osakonna tudengite näitusel „juhtum 38 b” näeb väljapanekut töödest, mis on juhtumisi juhtunud üliõpilaste õppetöö kõrvalt. Näituse pealkiri võtab kokku sisu, mis annab iseloomustuse tudengite töödele. Enamasti kooli ülesannete kõrvalt tekkivad tööd (maalid, joonistused, graafika) peegeldavad noorte mõttemaailma oma ruumist, on tihti poeetilise alatooniga ja isiklikud. Ruum, kus tööd teostatakse, asetseb Tartu linnas, Tähe tänaval, majas nr 38 b ning juhuslikkus omab ideede ja visuaali tekkimisel olulist osa.
Seega on näitus üpriski eklektiline, kaootiline ja uitav.
Näitust võib vaadelda kui ühe ajajaotuse juhtumit TKK maalingute osakonnast. Juhtumite lahendus ilmneb nii mõnegi tudengi jaoks diplomitöö finaalis, mõnel võib oma juhtum peale kooli lõpetamist jäädagi lahendamata.
Oma töid esitavad: Mari Kivi, Edgar Tedresaar, Alar Tuul, Katre Salu, Liisa Kivimäe, Tanel Tolsting, Paavo Käämbre, Marin Ploompuu, Kait Kipper, Laura Müürsepp, Varje Õunapuu ja Jane Lappo
Näituse avamine Tallinna Kunstigümnaasiumi Galeriis MÄSU kolmapäeval, 17. veebruaril kell 18:00.
Näitus jääb avatuks 27. veebruarini.

Infot näituse kohta:
Kadri Toom
56 477 397

Tartu Kõrgem Kunstikool (TKK) on visuaalset keskkonda kujundavaid professionaalseid rakenduskunstnikke ja kultuuripärandit säilitavaid kunstnik-restauraatoreid koolitav multidistsiplinaarne rakenduskõrgkool, kus on võimalik omandada rakenduskõrgharidus audiovisuaalsete kunstide, disaini ja rakenduskunsti, konserveerimise ja restaureerimise ning vabade kunstide õppesuunal. Veel infot kooli kohta leiab aadressil: http://www.artcol.ee/

Tallinna Kunstigümnaasiumi galerii MÄSU, Tööstuse 1, Tallinn. Galerii on avatud
K, N, R 15.00 – 19.00 Kuidas tulla kaardi leiad: http://koplikool.ee/masu Info: masugalerii@gmail.com
Malle Pärtel – 56650755, galerist
Tallinna Kunstigümnaasiumi galerii Mäsu avati 2008. aasta 19.detsembril. Selle aja jooksul kokku on toimunud 15 näitust ja suvine workshopi sari. Täpsemat infot kõigi ürituste kohta leiab galerii koduleheküljelt: http://koplikool.ee/masu Galerii kuulub Tallinna Kunstigümnaasiumile, kuid näituse projekte on oodatud kõigilt huvilistelt.

No comments:

Post a Comment